Usunięcie kłykcin kończystych

Kłykciny kończyste to zmiany skórne wywołane wirusem brodawczaka ludzkiego. Znanych jest ponad 120 typów wirusa brodawczaka ludzkiego HPV, jest to ten sam wirus, który powoduje u kobiet raka szyjki macicy. Kłykciny kończyste występują u kobiet i mężczyzn i przenoszą się drogą płciową. U mężczyzn lokalizują się najczęściej w okolicach żołędzi, na wędzidełku. Zdarza się również, że kłykciny kończyste pojawiają się na mosznie, w kanale odbytu, w ujściu cewki moczowej, a czasami nawet na pachwinach. U kobiet zmiany chorobowe lokalizują się zazwyczaj na wargach sromowych, w przedsionku pochwy oraz w samej pochwie.

Wskazania

  • ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa HPV
  • względy estetyczne
  • problemy natury seksualnej.

Zalety:

Znaczne zmniejszenie ryzyka rozprzestrzeniania się wykwitów skórnych – brodawek.

Efekty

Zlikwidowanie kłykcin i brodawek.

Przebieg terapii

Pacjent po konsultacji z lekarzem jest kwalifikowany do zabiegu. Zabieg wykonujemy przy pomocy lasera lub plazmy. Ogranicza to dolegliwości bólowe, zwiększa precyzję i zmniejsza ryzyko powtórnych wykwitów.

Przeciwwskazania m.in.:

Jak każdy zabieg może być przeprowadzony u Pacjentów, których stan zdrowia wskazuje na brak stanów zapalnych, chorób nowotworowych czy innych przeciwwskazań do wykonania zabiegu, które wynikają z wywiadu medycznego przeprowadzonego z Pacjentem podczas pierwszej wizyty.

Niepożądane czasowe skutki uboczne:

Czasowo w obrębie pola lasera czy plazmy mogą pojawić się zaczerwienienia.

Warto wiedzieć:

Doświadczenie kłykcin kończystych powinno skłonić Pacjenta do wykonania badania w kierunku obecności w organizmie wirusa HPV. Przypominamy też, że istnieją szczepionki na wirus HPV, które zmniejszają ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy.