Terapia komórkami macierzystymi z tłuszczu

Komórkami macierzystymi pobranymi z tłuszczu wykonuje się nie tylko zbiegi lecznicze w ortopedii, ale także w medycynie estetycznej i chirurgii. Dzięki nim możemy między innymi powiększyć piersi, usta, wypełnić drobne zmarszczki. Wypełniaczem w takiej sytuacji nie jest preparat powstały w laboratorium, a tkanka naszego własnego ciała.

Jak wskazują badania, w tkance tłuszczowej jest prawie 70 razy więcej komórek macierzystych niż w szpiku kostnym. Tę tkankę, czy tego chcemy, czy nie, w mniejszym lub większym zakresie, posiada każdy z nas. Pobranie materiału nie wymaga specjalnych procedur. Nie wiąże się dla Pacjenta z dyskomfortem bólowym. Otrzymany materiał jest bezpieczny i nie wywołuje reakcji alergicznych.

Wskazania:

  • Uszkodzenia ścięgien i więzadeł
  • Leczenie trudno gojących się ran (m.in. stopa cukrzycowa)
  • Leczenie blizn
  • Redukcja zmarszczek,
  • Wypełnieniu bruzd i ubytków
  • Ujędrnienie

Zalety:

Zabieg wykorzystuje komórki macierzyste pozyskane z ciała Pacjenta. Ogranicza to możliwość odrzucania przez organizm materiału. Terapia przeprowadzana jest bez konieczności hospitalizacji.

Efekty:

Efekty są widoczne natychmiast po zabiegu. W pierwszej fazie może wystąpić lekka opuchlizna, czy zaczerwienienie miejsca podania komórek. Dyskomfort ten ustępuje po kilku dniach. Rezultat końcowy widoczny jest po ok. 2 tygodniach. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że ze względu na oczekiwania Pacjenta lub rodzaj schorzenia, istnieje prawdopodobieństwo, że terapię będzie trzeba powtórzyć.

Przebieg terapii:

Pierwsza wizyta polega na omówieniu problemu, szczegółowym wywiadzie medycznym i dobraniu procesu leczenia.  Zabieg polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z obszaru, gdzie występuje jej nadmiar. Następnie następuje odseparowanie z tkanki tłuszczowej komórek macierzystych, dzięki specjalnemu urządzeniu. Na koniec komórki macierzyste podawane są Pacjentowi w okolice, które wymagają regeneracji czy liftingu.

Przeciwwskazania m.in.:

W trakcie wizyty kwalifikującej do zabiegu lekarz prowadzący przeprowadza szczegółowy wywiad. Niektóre leki, czy jednostki chorobowe mogą stanowić przeciwwskazanie do podjęcia tego rodzaju terapii.