Operacja stulejki

Jest to prosty zabieg chirurgiczny, który jest wykonywany przez urologa. Stulejka to schorzenie, które nie dotyczy tylko chłopców. Cierpią z jej powodu także mężczyźni w różnym wieku. Polega na zwężeniu napletka, co powoduje dolegliwości bólowe przy ściąganiu go z żołędzi. Jej przyczynami mogą być między innymi: kwestie wrodzone, choroba cukrzycowa lub zła higiena i powstałe w jej wyniku stany zapalne.

Wskazania:

Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są dolegliwości bólowe, dyskomfort fizyczny i psychiczny. Nieleczona stulejka może być powodem problemów seksualnych oraz stanów zapalnych Pacjenta i jego partnerki.

Zalety:

Zaletą wykonania zabiegu jest zlikwidowanie dolegliwości bólowych, wyeliminowanie stanów zapalnych prącia, poprawa jakości życia seksualnego.

Efekty:

Podczas zabiegu lekarz wykonuje tzw. plastykę napletka, w wyniku której Pacjent może swobodnie ściągać skórę z żołędzia. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga hospitalizacji.

Przebieg terapii:

Zabieg trwa ok. 60 minut i przebiega w znieczuleniu miejscowym. Lekarz wykonuje podłużne nacięcia wzdłuż osi prącia, a następnie skóra jest odpowiednio formowana i szyta.

Przeciwwskazania m.in.:

Niektóre schorzenia i przyjmowane leki mogą być przeszkodą w wykonaniu zabiegu. Warto o tym porozmawiać z lekarzem prowadzącym.

Niepożądane czasowe skutki uboczne:

Niepożądane działania uboczne mogą pojawić się bezpośrednio po zabiegu w postaci lekkiego obrzęku i zaczerwienienia.

Warto wiedzieć:

Panowie po zabiegu powinni unikać współżycia seksualnego przez okres około 4 tygodni.